11 lip 2011

Znaczenie imienia Olga

Dzisiejsza notka będzie inna niż wszystkie. Trochę taka dziwna, ale jakoś mnie tak naszło. 12 stycznia 1991 roku rodzice nadali mi imię Olga. Z pewnością nie wiedzieli, jakie jest znaczenie tego imienia, ja jednak się w to zagłębiłam.
Stwierdziłam, że prawie wszystko co jest napisane o tym imieniu zgadza się z moją osobowością :))
Hmm jak myślicie, to przypadek czy tak po prostu musiało być?:PPP

Znaczenie:

"Olga – wschodniosłowiańskie imię żeńskie pochodzenia skandynawskiego, ze staronorweskiego heill "cieszący się pomyślnością" lub "szczęśliwy". Olga jest ruskim przekształceniem imienia Helga.
Olga imieniny obchodzi: 26 marca, 13 czerwca, 28 czerwca, 11 lipca  (mój dzień ) i 24 lipca.

Jeżeli się nastroimy na wibracje imienia Olga, wyda się nam ono najpierw łagodne i zachęcające, jakby obiecywało zaciszną przystań... W końcu Olga brzmi podobnie jak "ulga". Ale to tylko pozory. Imię to mieni się w oczach niby hologram i pod miłą powierzchnią otwierają się jakiś głębie i tajemnice. Liczba imienia Olga wynosi bowiem pięć. Jak wiadomo, liczba ta oznacza ludzi dzielnych, pełnych inicjatywy, ale też niespokojnych duchem i mających żyłkę ryzykantów.

I Olgi takie właśnie są. To w istocie rogate dusze. Potrafią się przystosować do każdych warunków, więc również w środowisku ludzi spokojnych, statecznych i dbających o swoją opinię nie będą nikogo na siłę szokować. Jednak prawdziwym celem ich życia jest przygoda, doświadczanie wciąż nowych i dziwnych wrażeń, podróże i kosztowanie egzotyki. Pociąga Olgi wszystko, co obiecuje nowość, sukces i zwycięstwo. Kiedy wymaga tego sytuacja, potrafią być groźnymi konkurentkami dla silnych mężczyzn. Tak więc możemy sobie wyobrazić Olgę jako elegancką damę, dla której ulubiona rozrywką są... skoki ze spadochronem! Życie z Olga dostarczy jej wybranemu wielu mocnych wrażeń. Kobiety o tym imieniu potrafią działać niby środek dopingujący - ale mężczyzna musi mieć silny charakter, aby sprostać takiej partnerce.

Olga to imię najbardziej odpowiednie dla naładowanych energią Baranów i Skorpionów, a w następnej kolejności dla Lwów, Strzelców, Wodników i Bliźniąt. Olgi Koziorożce potrafią potężne siły tkwiące w swoim imieniu zaprząc do twórczej pracy. Byki, Raki i Ryby pod wpływem tego imienia mogą w pewnym stopniu zejść na manowce. Dla Wag i Panien imię Olga może okazać się zbyt niepokojące."

1 komentarz:

Kala pisze...

Najlepszego Olcia :*