26 sty 2012

"Im więcej kto ma, tym więcej pragnie"

Ostatnio przekonałam się jak bardzo ludzie potrafią być chciwi, bezczelni i podstępni. Dążą po trupach do celu. Nie ważne, że jest się nie fair w stosunku do innych. Liczą się tylko Oni, to czego Oni chcą, pragną. Zrobią wszystko aby coś osiągnąć, nieważne za jaką cenę...

 Jest mi żal takich osób. Co z tego, że osiągają takie cele jak nie mają przy sobie pokrewnej duszy, kogoś z kim można porozmawiać. Chciwość=samotność.

Dzisiejszy świat mnie przeraża....

2 komentarze:

Natalka pisze...

Tacy ludzie są zimni i idealnie duszą w sobie uczucia ... a ja chyba jestem zbyt wrażliwa na ten świat :<

Salanee pisze...

Niestety, świat rządzi się takimi prawami. Kiedyś chyba tak nie było. Ostatni czas sprawia, że ludzie szukają tylko własnych korzyści nie bacząc na osoby znajdujące się obok. Wszędzie można słyszeć ja, moje, mnie się należy. Masz coś, czego oni nie mają, to zaczynają na ciebie szczuć, obrażać, aż w końcu zranią cię do granic możliwości.
Czasami tak sobie myślę, czy takim ludziom przeszkadza bycie samotnymi? Chyba nie. Oni mają tak skrzywioną psychikę, że nie potrafiliby żyć z innymi. Nigdy nie byłam chciwa, dawałam ile mogłam, zostałam wykorzystana, a gdy ja znalazłam się w sytuacji, w której potrzebowałam wsparcia, nie finansowego, ale zwykłego bycia przy mnie, napisania, albo zapytania: jak leci, jak się czujesz lub powiedzenia cześć, miłego dnia, to te osoby, które uważałam za dobrych znajomych, z którymi dorastałam, przeżywałam nie jedną przygodę, zapomniały, że istnieję. Czasami tak bywa, przyzwyczaiłam się do tego, ale nigdy nie zrozumiem, dlaczego tak jest.

Świat jest podły - to fakt.