10 mar 2011

Dzień Mężczyzny

"Tak jak obchodzimy Dzień Ojca, Dzień Matki, Dzień Teściowej, Dzień Chłopaka, czy też Dzień Kobiet, tak i święto mężczyzn ma w kalendarzu swoje miejsce. W naszym kraju obchodzone jest właśnie dziś - 10 marca. Tradycja obchodzenia tego święta została zapoczątkowana 10 lat temu, prawdopodobnie w odpowiedzi na Dzień Kobiet, który świętowaliśmy dwa dni wcześniej. 19 listopada 1999 roku w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz grupy ludzi z całego świata (Europy, Ameryki, Afryki, Azji) ustanowiono Międzynarodowy Dzień Mężczyzn i do obchodów tego święta zaproszono inne kraje.
Na świecie Międzynarodowy Dzień Mężczyzn obchodzony jest oficjalnie 19 listopada, jednak niektóre kraje wyznaczyły inne terminy. Daty te są bardzo zróżnicowane, dla przykładu: w Polsce jest to 10 marca, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 9 września, w Niemczech 1 listopada, a w Portugalii 19 listopada. Jednak w prawie każdym kalendarium znajdzie się wpis dotyczący dzisiejszego święta."

Dzisiaj zostałam uświadomiona przez Kamilka, że owy dzień istnieje. Nie miała dotąd o tym pojęcia. Nawet mi przez myśl nie przeszło, że jest takie święto.
Więc nie pozostaje mi nic innego jak tylko napisać

Wszystkiego najlepszego Nasi Drodzy Panowie :))))


Tutaj o tym piszą :PPP 

2 komentarze:

Kala pisze...

Ja to mam farta- urodzić się w Dzień Faceta :D

Anonimowy pisze...

Pozdrawiając z Warszawy życzy Tobie Grzech radosnego tworzenia w Internecie oraz dziękuje za życzenia z okazji dna chłopca.