1 cze 2012

Dzień Dziecka- jak to się zaczęło?

"Międzynarodowy Dzień Dziecka i Powszechny Dzień Dziecka – święto dzieci obchodzone corocznie w wielu krajach.W Polsce (jak również w innych krajach słowiańskich, jak Czechy, Słowacja czy Ukraina) Dzień Dziecka obchodzony jest od roku 1952 w dniu 1 czerwca. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Od roku 1994 tego dnia w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży.
Z okazji Dnia Dziecka w szkołach często obchodzony jest dzień sportu; np. poprzez organizowanie rozgrywek międzyklasowych. "

Dzisiaj wszyscy jesteśmy Dziećmi, tak więc Kochane Dzieciątka, zarówno te duże jak i małe, życzę Wam wszystkiego najlepszego, szerokiego uśmiechu na buzi. 
Niech tego dnia wszystkie troski znikną choć na chwilę abyście mogli spędzić ten czas mile. Bawcie się, śmiejcie aż do wieczora na smuteczki to nie pora. Życzę Wam również spełnienia najskrytszych marzeń i tylko miłych, niespodziewanych wydarzeń :)))) Wszystkiego Najlepszego Robaczki :)))


2 komentarze:

SBO pisze...

Pamiętam tą piosenkę z dzieciństwa

Dodaje do obserwowanych i zapraszam do mnie: diety i fitness Zapraszam na www.bycidealna.blogspot.com

Pozdrawiam

Roxy Cieniawska pisze...

swietny blog!oczywiscie obserwuej i zapraszam do mnie: roxyceniawska.blogspot.com