26 lut 2014

Fundacja Jedyna Taka

04.08.2013r. pamiętacie ten dzień ?
Ja zapamiętam go do końca.
To własnie wtedy zdobyłam tytuł I Miss Polski na Wózku podczas wyborów zorganizowanych własnie przez Fundację Jedyna Taka.
Była to dla mnie wyjątkowa chwila, chwila pełna wzruszeń i szczęścia, która na zawsze pozostanie nie tylko w mej pamięci, ale również i w sercu....Dzięki tym wyborom przełamano pewne stereotypy dotyczące osób niepełnosprawnych.
Mimo, iż spotkały się one z różnymi komentarzami to moim zdaniem pozytywnie wpłynęły na Nasze Społeczeństwo.
To był pierwszy krok w kierunku polepszenia dotychczasowych relacji, pierwszy i na pewno nie ostatni....

"Fundacja Jedyna Taka powstała z myślą o integracji społecznej, zmianie wizerunku osób z niepełnosprawnością, w tym w szczególności kobiet....

Została powołana do życia przez dwie niepełnosprawne mamy, które chcą zwrócić uwagę na sprawy kobiet niepełnosprawnych w społeczeństwie. Chcemy pokazać piękno, zaradność, kreatywność oraz radość jaką czerpią z macierzyństwa niepełnosprawne kobiety.


Celami statutowym Fundacji jest:

  • Promowanie osób z niepełnosprawnością oraz zmiana wizerunku osób niepełnosprawnych w tym w szczególności kobiet na szczeblu lokalnym, krajowym, międzynarodowym;
  • Aktywizacja społeczna osób z niepełnosprawnością;
  • Działalność naukowa, kulturalna, informacyjna, sportowa, oświatowa oraz edukacyjna realizowana na rzecz podnoszenia kwalifikacji obywateli Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych;
  • Promowanie i wspieranie działalności rekreacyjno-sportowej obywateli Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych;"
Fundacja na dzień dzisiejszy ma na swoim koncie już kilka działań, ale to dopiero początek :) 
Z pewnością będzie ich coraz więcej. 
Dlatego też serdecznie zapraszam do śledzenia strony http://jedyna-taka.pl/.
Dzięki temu będziecie na bieżąco ze wszystkim :)) 
Zachęcam również do wspierania inicjatyw Fundacji oraz zostania jej wolontariuszem. 


Pozdrawiam :)) 


3 komentarze:

Iva pisze...

Jasne, że pamiętamy jak trzymaliśmy kciuki za Ciebie! Nie dziwię się że ten dzionek pozostanie na zawsze w Twojej pamięci.

Olga serdeczna prośba - napisz mi np na gmaila, czy u mnie na blogu pod postem jak zrobiłaś u siebie to "znajdź nas na facebooku" ja tego nie potrafię zrobić, a bardzo potrzebuję, bo wiesz, że mam też blog kosmetyczny i mam jego fanpage na fb, tylko nie mogę dodać tego na blogu. Z góry dzięki!!

Olga Fijałkowska pisze...

Już Ci wysyłam :))

Olga Fijałkowska pisze...

Zresztą mam lepszy pomysł :)
Jeszcze dziś postaram się przygotować notkę na ten temat :)